دکتر «مسلمی‌نائینی»، رئیس جدید جهاد دانشگاهی شد

در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی دکتر «حسن مسلمی نائینی»، به‌عنوان رئیس جدید جهاد دانشگاهی انتخاب شد.
۲۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۳ کد : ۵۰۶۳۹ اخبار عمومی
تعداد بازدید:۵۰
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران،
دکتر «مسلمی‌نائینی»، رئیس جدید جهاد دانشگاهی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر روز سه‌شنبه10 آبان ماه 1401 دکتر حسن مسلمی نائینی را به‌عنوان رئیس جهاد دانشگاهی انتخاب کردند.

این انتخاب پس‌ازآن انجام گرفت که در یکصد و شصتمین جلسه‌ هیئت امنای جهاد دانشگاهی نامبرده به‌عنوان نامزد گزینه ریاست این نهاد به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

دکتر حسن مسلمی نائینی استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته مکانیک گرایش مهندسی ساخت و تولید است و هم‌اکنون ریاست دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه را برعهده دارد.

مدیرکل بورس دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دهم و معاون سازمان امور دانشجویان کشور از جمله سوابق اجرای وی به شمار می‌رود.

مسئولیت امور تبلیغی و انجام فعالیت تحقیقاتی در جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان طی سال‌های‌ 1364 تا 1369 نیز در کارنامه کاری دکتر مسلمی نائینی به چشم می‌خورد.

مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران و عضو کمیته پدافند غیر عامل این وزارتخانه، عضویت در هیئت ممیز دانشگاه پیام نور، مشاور امور دانشگاهیان استاندار اصفهان، عضو هیئت مدیره و نائب رئیس انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران، عضو انجمن مهندسان مکانیک ایران، عضو شورای‌عالی پژوهش گروه صنعتی سدید، عضو هیئت‌امنای باشگاه دانش‌پژوهان جوان وزارت آموزش‌وپرورش و... از دیگر سوابق رئیس جدید جهاد دانشگاهی است.

در سوابق پژوهشی این استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس می‌توان به انتشار بیش از 145 مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و همچنین دارا بودن بالغ‌بر 140 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی و علمی ترویجی و انتخاب به‌عنوان دانشجو، پژوهشگر و رساله برتر در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد.

گفتنی است در سوم خردادماه سال جاری دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی به‌عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب‌شده بود که با انتصاب وی به‌عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مسلمی نائینی سکان‌دار جدید این نهاد شد.

کلید واژه ها: دکتر مسلمی‌نائینی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی جهاد دانشگاهی