اولین همایش ملی ایمنی و واکسیناسیون در ماهیان سردابی برگزار می شود

۲۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۵۷۴۱ اخبار عمومی
تعداد بازدید:۴۹

 

به همت سازمان جهاددانشگاهی تهران اولین همایش ملی ایمنی و واکسیناسیون در ماهیان سردابی" ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه  ۹۴  در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار می­گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، این همایش با هدف اشتراک گذاشتن تجربیات و به روزرسانی اطلاعات و یافته‌ها در زمینه ایمنی و واکسیناسیون ماهیان سردابی، رفع چالش های بهداشتی، افزایش بهره وری و کمک به تولید غذای سالم فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با ایمنی شناسی ماهیان سردآبی، واکسن‌های ماهیان سردآبی، چگونگی واکسیناسیون، چالش های موجود در این زمینه و افزایش آگاهی و تبادل اطلاعات و تجربیات فردی در این خصوص برگزار می‌گردد.

مرتضی پرهیزکار معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزاری این همایش را گامی در بهره‌برداری سازمان‌ها و مؤسسات تحقیقاتی و پرورش‌دهندگان برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب در این بخش از صنعت آبزی‌پروری دانست و به نقش تسهیل‌کنندگی و هماهنگی جهاد دانشگاهی در این زمینه اشاره نمود.

. انواع واکسن و روشهای واکسیناسیون،آنتی بیوتیک ها به عنوان مهم ترین معضل بهداشتی در صنعت آبزی پروری، چالش ها و فرصت ها در زمینه­ی واکسیناسیون ماهیان سردابی،اقتصاد واکسیناسیون و...از جمله محورهای این همایش است.

شایان ذکر است برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم ایمنی ماهی، نحوه اثر واکسن بر آن و اهمیت واکسیناسیون در جلوگیری از بروز بیماری­ها و آموزش انواع روش‌های واکسیناسیون در آبزیان و نمایشگاه جنبی از دیگر برنامه‌های این همایش است.