سلسله کارگاه‌های مجازی روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم برگزار می‌شود

پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران سلسله کارگاه‌های مجازی روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم را برگزار می‌کند.
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۳ کد : ۴۴۶۳۲ تاپ خبر مطالعات توسعه
تعداد بازدید:۲۰۷
سلسله کارگاه‌های مجازی روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، به‌منظور ارتقای مهارت‌های علمی و حرفه­ ای پژوهشگران در انجام تحقیقات و پژوهش­های کاربردی، این پژوهشکده در نظر دارد دوره جدید کارگاه ­های  خود را در خصوص روش ­شناسی مطالعات میان ­رشته­ ای، به پژوهشگران، طلاب ، فارغ ­التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری علوم دینی و قرآنی اختصاص دهد. این کارگاه ­ها  برای امکان بهره‌مندی عموم علاقمندان، به‌صورت برخط  برگزار خواهد شد.  این دوره از  24 خرداد ماه 1401 آغاز می‌شود و تا اواسط مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

«الزامات و بایسته‌های مسأله‌محوری در انجام پژوهش‌های قرآنی و روایی»، موضوع نخستین کارگاه مجازی است که با تدریس دکتر «قاسم درزی» استادیار دانشگاه شهید بهشتی روزهای  سه‌شنبه 24 خرداد ماه از ساعت 13 تا 17 به‌مدت 6 ساعت برگزار می‌شود.

«رویکرد تحلیلی منطقی در تحلیل داده‌های معناشناسی»، هم دومین کارگاه با تدریس دکتر «احد فرامرز قراملکی»، استاد دانشگاه تهران روز یکشنبه 5 تیرماه از ساعت 16 تا 18 به‌مدت 4 ساعت به‌صورت مجازی(آنلاین) برگزار می‌شود.

سومین کارگاه مجازی با عنوان «روش تحلیل محتوا در فهم متون دینی، تکنیک‌ها و چالش‌ها» با تدریس دکتر «حسن بشیر»، استاد دانشگاه امام صادق(ع)، روزهای  سه‌شنبه از  7 تیر ماه از ساعت 15 تا 17 به‌مدت 8 ساعت به‌صورت آنلاین(برخط) برگزار می‌شود.

کارگاه «روش‌شناسی، مقیاس‌سازی و سنجش‌پذیری مفاهیم قرآنی»، هم با تدریس دکتر «مسعود آذربایجانی»، استاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روز های یکشنبه از 26 تیرماه از ساعت 13 تا 17 به‌مدت 6 ساعت به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

پنجمین و آخرین کارگاه در این دوره با موضوع کارگاه «آموزشی کاربردی نرم‌افزار تحلیل داده‌های کیفی MAXQDA  با تمرکز بر داده‌های قرآنی» با تدریس دکتر «سمیه مردانی»، مدرس دانشگاه فردوسی مشهد روز های یکشنبه از 26 تیرماه از ساعت 13 تا 15 به‌مدت 6 ساعت به‌صورت برخط برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان شرکت در سلسله کارگاه‌های مجازی روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم می‌توانند جهت ثبت‌نام و اطلاعات تکمیلی به سایت  icds.acecr.ac.ir مراجعه و یا با شماره 66977800-021 داخلی‌های 202 و 211 تماس بگیرند.

برای شرکت‌کنندگان گروهی و یا افرادی که در همه کارگاه‌ها حضور داشته باشند تخفیف در نظر گرفته و به آن‌ها گواهی‌نامه معتبر آموزشی، پژوهشی اعطا می‌شود.