سومین دوره مسابقات مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» این‌بار ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور

معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران سومین دوره مسابقات مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» را با موضوع کتاب «خاطرات احمد احمد» نوشته محسن کاظمی این‌بار ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور(متوسطه دوم) برگزار می‌کند.
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۰ کد : ۵۳۵۳۳ فرهنگی
تعداد بازدید:۱۰۰
معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران سومین دوره مسابقات مجازی ...
سومین دوره مسابقات مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» این‌بار ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، کتاب «خاطرات احمد احمد»، خاطرات تلخ و شیرینی است از کسانی که برای رسیدن به فجر، بهایی سنگین پرداخته و البته از مدعیانی که در نیمه راه تغییر جهت دادند. کار نگارش این کتاب که ۴ سال به‌طول انجامید، با مصاحبه‌های طولانی مدت احمد احمد، در تابستان ۷۶ آغاز شد.

احمد احمد از مبارزان در دوره پهلوی دوم است. به‌علت نوع مبارزاتش با گروه‌های مبارز بسیاری همکاری و فعالیت داشته و به سبب آن چندین بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. وی در آخرین برخورد با مأموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد و مصدوم و معلول شد.

«خاطرات احمد احمد» در ۹ بخش و با موضوعاتی مانند دوران کودکی و اوضاع خانوادگی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه، آشنایی با اندیشه حضرت امام خمینی (ره)، عضویت در انجمن ضدبهائیت، فعالیت در حزب ملل اسلامی، دوران دستگیری و زندان قزل قلعه و شکنجه های مرگبار، ازدواج و دستگیری مجدد، ارتباط با شهید اندرزگو و درگیری با ساواک، دوران انقلاب و تظاهرات مردمی و آزادی، جنگ تحمیلی و حضور در جبهه نوشته و تنظیم شده است.

این مسابقه جمعه 5 اسفند ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۲۴ به‌صورت مجازی (آنلاین) برگزار می‌شود و به دانش‌آموزان برگزیده این مسابقه جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

دانش‌آموزان علاقه‌مند کتابخوانی برای شرکت در این مسابقه نیازی به ثبت‌نام در پایگاه باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی bookrc.ir  ندارند و کافیست در روز برگزاری آزمون اطلاعات خود را در صفحه مربوطه وارد کنند.

همچنین عضویت در کانال تلگرامی مسابقات کتابخوانی هشت بهشت با شناسه    FJUTBookRC   @ امکانپذیر است.

 

کلید واژه ها: خاطرات احمد احمد مسابقات مجازی کتابخوانی هشت بهشت