بررسی موضوع امنیت غذایی در دیدار رئیس فراکسیون امنیت غذایی مجلس شورای اسلامی از سازمان جهاد دانشگاهی تهران

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۷:۲۵ کد : ۴۷۵۹۰ تاپ خبر اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۹۲
روز دوشنبه ۲۴ مرداد ماه دکتر منصورعلی زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی...
بررسی موضوع امنیت غذایی در دیدار رئیس فراکسیون امنیت غذایی مجلس شورای اسلامی از سازمان جهاد دانشگاهی تهران

 

روز دوشنبه 24 مرداد ماه دکتر منصورعلی زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در محل سازمان جهاد دانشگاهی تهران حضور یافت و درباره موضوع امنیت غذایی با دکتر مسعود کمبرانی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران و تنی چند از مدیران سازمان دیدار، بحث و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، زارعی، رئیس فراکسیون امنیت غذایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‎که اهمیت حفظ و تأمین امنیت غذایی در کشور کمتر از امنیت دفاعی نیست، گفت: چنانچه امنیت غذایی به‌درستی تأمین نشود امنیت دفاعی مناسبی هم نخواهیم داشت و می‌توان گفت تأمین غذای کافی و سالم در زمره مسایل امنیتی کشور است و شورای‌عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی به اهمیت آن واقف هستند.

وی با تأکید بر این‌که باید با افزایش ضریب بهره‌وری و کاهش هزینه تولید به کمک مسایل فنی و دانشی در تولید غذای سالم و کافی بکوشیم، افزود: تأمین امنیت غذایی بزرگترین رسالت برای نظام و حاکمیت است.

در ادامه این جلسه دکتر کمبرانی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با ابراز خرسندی از همکاری و مشارکت کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با سازمان جهاد دانشگاهی تهران در برگزاری همایش ملی حفظ و تأمین امنیت غذایی کشور، در ادامه توجه به این موضوع را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از امنیت غذایی به‌عنوان یک موضوع حیاتی نام برده‌اند و جهاد دانشگاهی می‌تواند به‌عنوان یک سازمان مستقل غیردولتی، نقش مناسبی در بررسی موضوع امنیت غذایی بر عهده بگیرد.

وی افزود: در ادامه فعالیت‌های سازمان جهاد دانشگاهی تهران در حوزه امنیت غذایی، برگزاری همایش امنیت غذایی که به درخواست و حمایت مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، سرمنشأ خوبی برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در کشور و در قانون برنامه هفتم توسعه خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران یادآور شد: بدون شک یکی از اهداف مهم این همایش ایجاد حساسیت در مسئولان و پررنگ‌ کردن موضوع امنیت غذایی در کشور است.

text to speech icon

کلید واژه ها: امنیت غذایی دکتر کمبرانی دکتر منصورعلی زارعی